- Hide menu

Airbrushing

Jestem absolwentem Wydziału Grafiki i Malarstwa łódzkiej Akademii Sztuk Pięknych. Więcej na ten temat w sekcji O mnie. Oprócz aerografu zajmuję się malarstwem sztalugowym i komiksem, a na co dzień pracuję dla agencji reklamowych i wydawnictw jako rysownik i storyboardzista. W 2014 r. zostałem stypendystą Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w dziedzinie sztuk wizualnych.

Zdobyte umiejętności i wiedzę wykorzystuję również w pracy z aerografem, którym maluję od ponad 10 lat. Na początku aerograf służył mi jako narzędzie do wykańczania malowanych pędzlem ilustracji i łagodzenia kontrastów światłocieniowych, ale szybko zacząłem go używać w pracy komercyjnej. W ten sposób przez 10 lat pomalowałem kilkaset metrów kwadratowych wnętrz, kilkadziesiąt motocykli i kasków, kilka samochodów i blisko sto innych przedmiotów. Zapraszam do obejrzenia Galerii.

W październiku 2012 r. pomalowałem na zamówienie deskę kitesurfingową dla miliardera i filantropa, sir Richarda Bransona. Był tak zadowolony, że nawet pochwalił się nią na oficjalnej stronie Virgin.

_AM_9816

 

Malowane przeze mnie motocykle miały swoje 5 minut na wybiegu modelek, nadając niepowtarzalny charakter sesji zdjęciowej pt. „Girls on Wheels”, którą również można obejrzeć w Galerii.

O mojej pracy z aerografem i najciekawszych projektach opowiadałem już w kilku programach telewizyjnych (np. „Odrobina Polski” w TVN Turbo do obejrzenia tutaj) oraz w prasie motoryzacyjnej i branżowej, ale największym źródłem satysfakcji jest dla mnie zadowolenie klientów i to, że  zawsze wracają, gdy kupują nową maszynę albo nowy kask.